Obyčejná holka - část 2. Dvojjedinost

12. října 2010 v 20:31 | g.schreiber |  SILENT HILL
Část druhá: Dvojedinnost"Coleen, nevěřila bys, co se mi zdálo..."
"Co?"
"Bylo to dost šílený a nechutný. Všude byla krev a rez..."
"Hmmm...neměla by ses tolik stresovat, Heath..."
"Asi...ale bylo to tak skutečný..."
"No, mě se včera zdálo o zkoužkách z matiky - to byl teprv horor"

Smích dvou dívek náhle vystřídalo ticho. Stála v temné chodbě. Za sebou výtah, který ji násilně uvrhl do tohoto světa. Prorezlé kachlíky, nasáklé krví. Už vzdala, ptát se sama sebe, co je to za místo. Odpovědi dávno zely prázdnotou. Sen? Výplod zvrhlých myšlenek, které takzvaný stres nechal vyplavat na povrch? Kdepak. Pomalu kráčela prázdnými chodbami. Občas jí pod nohama křupalo rozbité sklo výloh. Výlohy. Ano, tohle je totiž její milované nákupní centrum. Jenom vypadalo...jinak. Chtělo se jí zvracet. Nešlo ani o ten puch, jako spíš o předešlé obavy. Kampak se poděla nablýskaná podlaha? Polovina světel nefungovala. Těch pár zářivek tmu moc nezahnalo. Sice svítily, ale dost slabě. Mělo to své výhody. Neviděla tu zkázu v plné kráse. Jak moc se nákupní centrum změnilo? Zarazila se. Změnili se i lidé, kteří ještě nestačili odejít? Pohlédla na své ruce. Špinavé, ale jinak beze změny.
"Kde jsou všichni?" ohlédla se. Ozvěna vlastních slov ji div nevyděsila. To ticho...Proč je najednou takové ticho? Nepříjemný pocit, že je sledována. Ta žena...

Šla směrem k automatům. Ano, odtud asi před hodinou volala otci. 'Za chvíli budu doma.' Před hodinou? To už bude dýl. Podívala se na hodinky. Ukazovaly samé osmičky. Zamračila se. Mačkala tlačítka a hodinky jen zmateně pípaly. Osmičky nemizely. Uvolnila ruce.
"Sakra." znovu se ohlédla. Nic...Pokračovala dál chodbou. Najednou zazvonil telefon. Heather se ohlédla. Chvíli jí trvalo, než si uvědomila, že by jej mohla zvednout. Přistoupila k rozpadlé budce. O funkčnosti stroje se dalo pochybovat. Přesto vytrvale zvonil. Zvedla sluchátko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama