KREV - část 6. Epilog

12. října 2010 v 19:51 | g.schreiber |  SILENT HILL
 EpilogTýden. Už to bude týden. Tehdy šla z knihkupectví a na té nástěnce u zastávky přibyla další tvář. Další pohřešovaná. Dlouhé, hnědé vlasy. Šedozelené oči. Viděla je, přestože fotka byla černobílá. "..zřejměutekla z nemocnice Brookhaven..." Hmmm. Nemocnice oznámila zmizení pacientky hned druhý den ráno. Dva dny na to dává výpověďBarbara Tate. Že pacienti prchají z Brookhaven se dá pochopit, ale Barbara? Ještěten den, co dala výpověď, odjela z města. Prý se odstěhovala do Ashfieldu. Proboha proč?? Dokonce opustila Eileen. Nebýt Barbary a toho, že Kristen znala, prošla by kolem nástěnky bez povšimnutí. V Silent Hillu už se stalo zvykem, že se občas někdo ztratí. Kolikrát ty okolnosti bývají mnohem podivnější.

Venku vládla mlha. Tančila po jezeře jako dav zbloudilých duchů. Odvrátila se od jezera a pokračovala po Bachman road. Zachumlala se do kabátu. Ještěže je ve Smallville autobusová zastávka. Jít pěšky až ze South Vale by ji asi zabilo. Pátrání na vlastní pěst. Ze začátku se domnívala, že to nebude problém. Pátrat po záhadné holce, která zemřela skoro před pětadvacetilety rozhodněnení zábava. Píše ten článek o Alesse skoro půl roku a pořád nemá v ruce skoro nic. Kristen zmizela nedávno. Znala ji. Existuje spousta svědků, ale nikdo nic neví. Její případná mrtvola se taky nenašla. Jezero. Obrovský vír, který stáhne kohokoli, kdo se přiblíží. Žádné tělo na povrch zatím nevyplavalo. To ale nic neznamená. Vsadila by se, že v tom jezeře končí řada těch případůpohřešovaných osob. Policie se dřív snažívala jezero prohledat, ale nikdy nikoho nenašli. Sami policisté měli občas problém, aby se neztratili.

Zahla na Bradbury street. Z dálky viděla Midwichskou základní. Midwich. Tahle škola je kapitola sama o sobě. Kolem vchodu se povalovalo zkřehlé podzimní listí. Letošní podzim je nějaký moc chladný. Prošla kolem školy. Zatřásla se. Přes velké chladno tušila, že se neklepe zimou. Takových budov je v Silent Hillu spousta. Velké, staré, majestátné budovy, z jejichžoken zírá minulost, obestřená hrozným tajemstvím. Došla na konec ulice a zabočila na D. Lynch Drive. Okraj města, relativně zabydlený. Vlastně se kousek odsud nachází vlakové nádraží. Přišla k domu číslo popisné 28. Docela velký dům. Připadalo jí divné, že v něm ta žena bydlí sama. Donedávna tu bydlela s otcem, ale toho nedávno odvezli do Brookhaven...hmmm

Zaklepala na dveře. Brzy jí otevřela. Trochu pobledlá, bělovlasá žena ve středních letech. Chybělo jí obočí. Díky tomu vynikly pichlavé, chladné oči. Svým vzezřením nepůsobila vůbec jako člověk.
"Ah, dobrý den. Vy jste od novin, že?"
"Ano. Gabrielle Schreiber." podala jí ruku.
"Claudia Wolf. Těší mne." měla ledové ruce. Ten sametový hlas. Claudia jí připadala trochu jako elfka. Vznešená, tajemná bytost, která téměřneprojevuje emoce. "Pojďte dál."
Vešla dovnitř. Interiér domu měl velmi skromné vybavení. Claudia ji zavedla do obýváku.
"Dáte si čaj, nebo kávu?"
"Kávu prosím."
"Posaďte se." Trochu nervózněse posadila. Marně očima hledala popelník.
"Nebude Vám vadit když si zapálím cigaretu?"
"V pořádku, jenom Vám donesu popelník."
Položila na stůl diktafon. Vedle něj krabičku modrých LM. Pak si vytáhla blok s poznámkami.
Claudia přinesla kávu a vytoužený popelník. Gabrielle si zapálila cigaretu.
"Můžeme začít?"
"Jistě. Ptejte se."
"Jak dlouho jste znala Alessu?"
"Hmm...ani ne rok, ale i tak mi ten rok připadal jako věčnost."
"Kolik let Vám tehdy bylo...zhruba."
"Šest."
"Odkud jste se znaly?"
"Ze školy."
"Měla hodně přátel?"
"Ani ne."
"Ani ne?"
"Pročse mě ptáte na otázky, na které znáte odpověď?"
"Spíšse ujišťuji..." měla bych přehodit "kolem ní je spoustu nejasností, navíc si myslím, že patříte k lidem, kterým se dá věřit..."
"Opravdu?" Claudiiny oči se mírněrozšířily překvapením.
"Řekla bych dokonce, že toho víte hodně, velmi hodně...jenom se o to moc nedělíte."
"Nemám důvod."
"Jistě...eh, totiž...nejen, co se Alessy týče..."
"Máte pravdu, vím toho dost."
"Jak to tenkrát bylo s Blackwellovými?" Claudia na ni vrhla takový pohled, že Gabrielle měla chuť si zašít ústa, aby už takovou otázku nikdy nepoložila. Claudia vstala od stolu a výhružněse jí podívala do očí.
"Jak to myslíte?!" Gabrielle seděla nehnutě na židli a těžce polkla.
"No..."
"O Blackwellových se užpsalo dost, nemyslíte?! Přijdete si sem pod velmi hloupou záminkou a chcete měvinit jako ostatní??"
"Ne, Claudie, já vás z ničeho neviním...o to mi nejde ani v nejmenším."
"Tak oč Vám jde?"
"Kristen Blackwell." Claudiin nával vzteku mírněpovolil. Tvář měla bledou a kamennou, ale oči se jí rozžhavily jako uhlíky.
"Není to jen další hloupá záminka?"
"Ne. Claudie já vím, že jste těm holkám nic neprovedla. Jenom chci prostěvědět, co se tehdy stalo..." rozpálené uhle vystřídal ledový chlad. Téměřokamžitě. Jako by se nic nestalo. Claudia pomalu přešla zpět k židli a posadila se.
"Měla jste mi to říct uždo telefonu." Gabrielle si povzdychla. Z cigarety zbyl popel. Zapálila si druhou.
"To s Alessou nebyla tak úplnělež. Píšu o ní článek uždlouho. Jenže Alessu jsem neznala, Kristen ano. Potřebuju zjistit, co se s ní stalo. Myslím, že právě minulost může být dobrým vodítkem." Claudia na ni civěla. Ty oči. Hledaly si cestu její myslí. Analyzovaly každou buňku v mozku. Jenže nedokázala uhnout pohledem.
"Máte problémy se spaním." řekla Claudia konečně.
"Hmmm."
"Zlé sny..."
"Neřekla bych zlé, ale dvakrát příjemné taky ne..."
"První z nich...Jodelle - stravoval ji démon. Zabila se a Jeliza se k ní připojila."
"Vše? ...Tohle znám z novin..." Gabrielle to trochu zklamalo. Čekala víc informací...něco...
"Co jste čekala?"
"Nevím...neměla s tím Kristen něco společného?"
"Možná se zbytečněvinila kvůli jejich smrti."
"Nenapadlo Vás, že je třeba zabila ona?"
"Kristen??"
"Ano."
"Pročby to dělala??"
"Třeba ze žárlivosti..."
"Vyloučeno! Tvrdila jste, že jste ji znala. Pak musíte vědět, že Kristen by neudělala něco tak ohavného."
"Popravděsi to taky nedokážu představit, ale člověk musí vzít v úvahu i tyhle možnosti."
"Ne...Kdyžse zabila Jeliza, Kristen ani nebyla doma. Byla celou dobu ve škole, což potvrdila řada svědků. Policie potvrdila, že Jeliza zemřela čtyři hodiny před tím, nežji našel pan Blackwell. Kristen přišla domů asi půl hodiny po něm."
"Hmmm - ale přesto byla Kristen podezřelá..."
"Ani ne - spíš paní Blackwellová měla ohledně Kristen určité pochyby."
"Co se vůbec stalo s Blackwellem?"
"Opustil je...když zemřela Jeliza. Jednoho večera se prostě sbalil a odjel." Gabrielle povytáhla obočí. Chudák Catherine. Kristen nejspíšnesla bříměviny za neštěstí celé rodiny Blackwellových. Ano, všechno to začalo dávat smysl. Naprosto perfektní. Jenže to znamená, že Kristen opravdu nikdo nenajde. Mohla by ještěvyhledat Barbaru a promluvit s ní, ale nedošla by nakonec ke stejnému závěru?
"Řekla bych, že Vám došly otázky..." Gabrielle hleděla poraženecky do popelníku, kde se válel už druhý nedopalek. Vypla diktafon.
"Hmmm. Moc Vám děkuji."
Poděkovala Claudii za kávu a rozloučila se s ní. Po cestě si znovu zapálila. Vrátila se stejnou cestou jakou přišla. Přes Bachman road. Při cestě k zastávce se její oči nevyhnuly jezeru. Pořád tu vládla mlha. Možná jde opravdu o zástup ztracených duší. To by vysvětlovalo pročje mlha nejhustší právěv Silent Hillu...


Konec
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama